פארמה ישראל - ארגון חברות התרופות מבוססות מחקר ופיתוח הפועלות בישראל

ארגון פארמה ישראל מייצג חברות תרופות מקור רב לאומיות, מהמובילות בעולם בפיתוח תרופות, חיסונים וטכנולוגיות רפואיות חדשניות.
שיפור הסביבה הרגולטורית של תעשיית תרופות המקור הוא יעד מרכזי של פארמה ישראל, במטרה לקדם את בריאות הציבור, להרחיב את נגישות החולים בישראל לתרופות ולפיתוחים הטכנולוגיים המתקדמים בעולם ולעודד את פעילות המחקר והפיתוח בארץ.
פארמה ישראל שואף להיות שותף פעיל בהליכי קביעת מדיניות בתחום הבריאות. פעילות הארגון נעשית בשיח תדיר ופורה עם משרדי הממשלה, גופים ציבוריים וארגונים בארץ ובעולם, העוסקים בתחום הבריאות בכלל והתרופות בפרט.
מאז הקמת הארגון בשנת 1999, לקח פארמה ישראל חלק פעיל בהגדלת הנגישות של ציבור המטופלים בישראל לתרופות מקור חדשניות, בשיפור וייעול תהליך הרישום של תרופות בארץ, בחיזוק סביבת הקניין הרוחני, בהגדלת היקף המחקר הקליני בישראל ובקידום תנאים הולמים להרחבת השקעות. כל אלו תרמו תרומה משמעותית לחיזוק מעמד מדינת ישראל כמרכז למחקר רפואי ולאימוץ מוקדם של תרופות וטכנולוגיות רפואיות פורצות דרך.

החזון שלנו

ארגון פארמה ישראל שואף להביא להנגשה מוקדמת של תרופות וטכנולוגיות חדשניות למטופלים בישראל, ליצירת סביבה רגולטורית תומכת חדשנות רפואית ותואמת סטנדרטים בינלאומיים ולהרחבת פעילות המחקר הקליני וההשקעות הבינלאומיות בתחומי מדעי החיים.

פארמה במספרים

7000

תרופות חדשניות בפיתוח בעולם

2600000000

עלות פיתוח תרופה חדשה (בדולר אמריקאי)

1600

מחקרים קליניים חדשים בישראל מדי שנה

620000000

השקעות חדשות במחקר קליני מדי שנה (בש"ח)

  • הנהלה
  • ועד מנהל

ירדנה שליט עוזרת מנכ"ל

אריה קרמר מנכ"ל Takeda ישראל
אוהד גולדברג מנכ"ל Astrazeneca ישראל
מירי אלדר מנכ"לית Astellas Pharma ישראל
ארז שם טוב מנכ"ל Merck ישראל
123